3 prosince, 2024

Dluhová krize v eurozóně už popsala naše media v roce 2011, proč dnes mlčí?

Když se lidé podívají na to, že media v České republice tyto alarmující zprávy po nástupu Fialovi vláda téměř nezveřejňují, musí se jednat o problém, který může být tak veliký, že by smetl současnou Fialovu vládu, která Čechy nebývale ždíme a zadlužuje, jako žádná jiná vláda v novodobé historii.


Opoziční politici ve sněmovně celé dny probírají Fialovu vládu v souvislosti s ovlivňováním veřejnoprávních medií, která jsou nástrojem politického ovlivňování občanů, jak v porušování objektivity, tak zamlčováním vládních kauz jako je KAMPELIČKA členů ODS a nebo kauza DOZIMETR,  která vykazuje znaky organizovaného zločinu a prochází všemi patry české politiky.

Nestabilita a diskuze o budoucnosti společné měnové jednotky euro zmítají v současnosti eurozónou. Příčinou je fiskální nedisciplinovanost některých evropských ekonomik.

Obviňování ze lhaní a podvádění občanů české republiky, čelí Fialova vláda prakticky ze všech stran, dokonce občas nechybí i kritika koaličních partnerů.

Předlužená eurozóna

Veřejný dluh celé eurozóny dosahuje hodnoty 85 % HDP, které její jednotlivé ekonomiky vyprodukují. Tato hodnota je poměrně alarmující a vypovídá o tom, že si evropané jednoduše zvykli žít na dluh. Paradoxem nynější situace v eurozóně je, že předlužené země rozvířily debatu o budoucnosti eurozóny a Evropské unie jako takové. Přestože nositeli integračních tendencí jsou obvykle velké členské země, podnět k diskuzím nad budoucností eurozóny zavdaly právě nedisciplinované země (tzv. PIIGS). Francie a Německo už společně vymýšlí způsob, jak donutit země k fiskální disciplíně. Ať už bude výsledek jakýkoliv, je jasné, že bude znamenat prohloubení stávající úrovně integrace a postupné přiblížení se k federaci evropských zemí.

Taková prohlášení přinesla ČTK už v roce 2011.

Francouzské trhy se hroutí. Bojí se, že se ve Francii odehraje něco jako Brexit a nastane dluhová krize.

Praha 17. června 2024 (PROTEXT) – Francouzské finanční trhy padají. Investoři vidí velké riziko v tom, že se francouzský prezident Emanuel Macron rozhodl vyvolat předčasné volby. Průzkumy dávají totiž velké šance opozici. Mnozí to přirovnávají k volbě o Brexitu. Tehdy si také sebevědomý David Cameron myslel, že má vše pod kontrolou, aby nakonec nechtěně odstartoval Brexit. zdroj: ČTK

„Francouzští komunisté se ještě nechopili moci a Francie už potřebuje někde najit 15 mld Eur (380 mld. Eur). Normální vláda by šetřila. Levice umí ale jen vše prožrat, takže šetřit nebudou, budou zvedat daně. To jim jde. Možná tu máme nový problém. Saudská Arábie varuje západ, ze pokud se bude k Rusku chovat zle, může prodat dluhopisy evropských zemi. To je docela průšvih, když máme v Evropě několik předlužených zemí, které neprošly hlubokým bankrotem jen díky tomu, že jejich dluhopisy, které nikdo nechtěl, vykoupila ECB, a vytvořila tak falešnou poptávku. Pokud by evropské dluhopisy prodalo vice zemi, mohla by mít Evropa nove problémy. Problémem je zkratka to, ze polovina zemi EU si žila posledních 30 let nad své možnosti. Dluh Francie vyskočil na nechutné hodnoty. Socialismus požírá své děti. Bohužel Francie se ve volbách rozhodla pro ještě větší socialismus. ,“ uvedl na sociálních sítích  11.07.2024 ekonom Pikora.

O tom, jak rychle Češi chudnou se píše v celé Evropě, ale v českých médiích je ticho po pěšině.

 

 

související články